3 nõuannet jaemüügiettevõtte juhtimiseks

Jaemüügiettevõtte edukaks juhtimiseks on vaja täiskompleksset lähenemist ärijuhtimisele ning häid analüüsioskusi. Tarbimiskäitumise mustrite tuvastamine jaemüügitarkvara andmehulkadest võib olla keeruline ja väsitav. Peate pöörama tähelepanu klientide ostuajaloole, toote-eelistustele ja laoseisule. Lihtsaim viis jaemüügitarkvara kõigi võimaluste kasutamiseks on uute funktsioonide avaldamist pidevalt fookuses hoida ning neid järjest kasutusele võtta. Kui kasutate kõiki uusimaid funktsioone, võite kindel olla, et teete kõik endast oleneva ettevõtte võimalikult heaks juhtimiseks ja konkurentidest ees püsimiseks. Järgnevalt olemegi toonud mõned nõuanded jaemüügiettevõtte tegevuste analüüsimiseks ja planeerimiseks.

Jälgige klientide ostumustreid

Iga poejuhataja peab klientide ostumustreid süstemaatiliselt analüüsima, et nende eelistusi toodete ja teenuste osas paremini tundma õppida. Varem kirjutasid poejuhatajad kõik ostud märkmikusse ning klientide tundmaõppimiseks kulus üsna palju aega ja vaeva. Õnneks teeb tänapäevane kassa- ja jaemüügitarkvara suurema osa tööst meie eest ära. Piisab nupul klõpsamisest ja tarkvara kuvab põhjalikud müügiaruanded toodete, päevade, klientide jne kaupa valitud ajavahemikus. Kui soovite kliente põhjalikumalt analüüsida, siis peate teadma, milliseid aruandlus- ja filtreerimisfunktsioone teie tarkvara pakub.

Näiteks aitab müügi filtreerimine klientide kaupa tuvastada klientide ostuharjumusi. Kas mõnda toodet ostetakse sageli koos teiste toodetega? Müügi filtreerimine asukoha järgi võib aidata kaupa poes paigutada. Kas mõne toote müük edeneb parema paigutuse tõttu?

Erply on pühendunud nende funktsioonide täiustamisele, et saaksite oma analüütikaoskusi efektiivsemalt poe juhtimises rakendada. Näiteks võite koostada kuupäevadel ja/või asukohtadel põhinevaid võrdlusaruandeid ning tuvastada perioode, mil müük on tavapärasest väiksem ja mis pakuvad seetõttu häid võimalusi kampaaniate loomiseks. Erply funktsioon Müük toodete kaupa annab ülevaate eri toodete käibest ning näitab, millised on populaarseimad tooted. Seda võib kasutada ka hooajakampaaniate ostutrendide tuvastamiseks.

Erply müügikäive
 

Erply müügiaruanded võimaldavad võrrelda asukohti, töötajaid jne soovitud ajavahemikus

Analüüsige käibekiirust

Käibekiirus on ettevõtte juhtimise efektiivsuse oluline näitaja. See näitab, mitu korda määratud perioodi (näiteks aasta) jooksul ettevõtte kogu laoseis vahetub ehk müüakse. Saamaks teada, kas käibekiirus on väike või suur, tuleb seda võrrelda sarnaste ettevõtete keskmisega. Käibekiiruse suurendamiseks on mitmeid viise. Toodete grupeerimine ja üksikasjalike uusimatel andmetel põhinevate aruannete koostamine aitab välja selgitada, millised tooted müüvad hästi ja toovad kasumit ning millised mitte.

Erply pakub suurt valikut aruandeid kõigi teie ettevõtte vajaduste jaoks. Lisaks 100 erinevale aruandele on Erplys võimalik luua enda jaoks kohandatud aruandeid. Kõik aruanded saab Excelisse eksportida – vaadake aruandeid Erplys ning töödelge ja leidke trende Excelis. 

Erply aruandegeneraator

Erply aruannete loomise funktsioon võimaldab kõrvaldada mitteolulised väljad, et aruannetes oleks üksnes teile vajalik teave

Hoidke müüdud kauba kulul (MKK) silma peal

Müüdud kauba kulu hõlmab kõiki vahetuid kulusid, mida ettevõte kannab seoses müüdud kauba või teenusega. Kaudselt sisaldab see kõiki toote tootmise, tarnimise ja turustamisega või teenuse osutamisega seotud kulusid.


 

Jaemüüjate MKK valem

Mida madalam on MKK, seda suurem on netokasum – kui toote jaehind on MKK-st kõrgem, teenite seda müües kasumit ja seda me ju tahamegi! Erply võimaldab koostada MKK aruandeid toote, kliendi ja asukoha kaupa. Sarnaselt teistele aruandlusfunktsioonidele saate MKK aruannetele rakendada asukoha- ja kuupäevafiltreid.

Erply aruanded

 

Erply MKK aruannete valik

 Tulevikus peavad edu saavutada soovivad jaemüüjad lähtuma oma juhtimisotsustes empiirilistest andmetest. Õige jaemüügisüsteemi kasutuselevõtmine ning kõigi selle funktsioonide tundmaõppimine tasub kuhjaga ära – hangitavad teadmised ja arusaamad on asendamatu väärtusega.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM