Erply kassa teeb vahet eri maksumääraga kinkekaartidel

Erply kassast kinkekaarte müües ei ole teil vaja muretseda selle pärast, kas see saab õigesti maksustatud – kassa teeb eritüübilistel vautšeritel ise vahet.

Selle aasta algusest hakkas Euroopa Liidus kehtima seadusemuudatus, mis eristab üheotstarbelisi ja mitmeotstarbelisi vautšereid ning kummagi puhul kehtib omaette maksustamise kord.

Meenutame, et kui mõlemat liiki vautšerite puhul jäi endiseks nende väljastamise kord, siis oluliselt muutus maksustamine. Muudatus puudutab just üheotstarbelisi vautšereid – nende väljastamisel tekib käive kohe vautšeri väljaandmisel (varem tekkis käive teenuse või kauba kättesaamise hetkel).

Mitmeotstarbelise kinkekaardi puhul jäi kõik samamoodi nagu seni olnud: müük käib ilma käibemaksuta ja see arvestatakse maha toote ostmisel tootekaardis näidatud käibemaksu põhjal.

Üheotstarbelised vautšerid on:

  • enda nimel välja antud;
  • ühe kindla toote või teenuse ostmiseks;
  • väljastamise hetkel saab kohe arvestada käibemaksu;
  • käsitatakse kauba võõrandamise või teenuse osutamisena.

Niisiis on ühekordse müüdud vautšeri eest käibemaks juba tasutud, isegi kui see vautšer jääb hiljem välja lunastamata.

Kui üheotstarbelise või mitmeotstarbelise vautšeri annab üle teise isiku nimel tegutsev isik ehk vahendaja, siis tekib vautšeriga seotud käive vahendajal.

Vahendaja arvestab käivet selle seisuga, kui talle laekub vautšeri eest makse või on vautšer lunastatud (olenevalt sellest, milline toiming oli varaseim).

 

Kuidas käib kinkekaardi müük Erply keskkonnas?

Seerianumbriga kinkekaart

Erply kassasüsteemis saate seerianumbri ja 20% käibemaksuga kinkekaardi luua jaotusest Ladu -> Toodete nimekiri. Tootel ehk kaardil võib olla ka müügihind ja selle üle võib pidada laoarvestust. Seda tüüpi kinkekaardid peaks kindlasti kuuluma eraldi tootegruppi.

Kassast kinkekaarti müües valitakse vastav toode. Programm küsib seerianumbrit, mis peab olema unikaalne. Vaba summaga kinkekaardi korral tuleb sisestada ka summa. Tšekil kuvatakse käibemaks ning kinkekaart salvestatakse Ladu-> Kinkekaardid alla.

Erply kinkekaart käibemaks

Kinkekaardiga maksmiseks registreeritakse kassas tooted, klikkides nuppu „Maksa“ ja valitakse kinkekaardiga tasumisel nupp “Kaart”.

Seejärel küsib programm kinkekaardi seerianumbrit ning klikkides nupul “Otsi”, kaart registreeritakse.

Vajadusel tuleb kliendil ka ülejäänud summa tasuda.

Erply kinkekaart käibemaks

Tavaline kinkekaart

Euroopa Liidu riikides kehtib nõue küsida käibemaksu juba kinkekaardi ostmisel. Vastav parameeter on Erply kassas olemas (kui teie kassas veel pole, siis pöörduge Erply abi poole ja me lisame selle).

Tavaline kinkekaart on kergesti eristatav seerianumbriga kinkekaardist. Erply tootekataloogis tuleks seda kirjeldada vaid juhul, kui te neid kinkekaarte ka ise müüte. Brutohind (hind koos käibemaksuga) peaks vastama kinkekaardi väärtusele.

Kassast seda kaarti müües valite te tavalise kinkekaardi parameetri.

Selle kaardiga maksmisel tuleb valida kinkekaardi liigiks kinkekaart km-ga ja märkida vastav summa.

Erply kinkekaart käibemaks

Erply on lisanud aruandegeneraatorisse tabelid “Kinkekaart” ja “Kinkekaartide kasutamine”. See võimaldab luua aruandeid, kus saab välja tuua nii kinkekaartide müügi kui ka nende kasutamise käibemaksumäärad.

 

Pane tähele!

Kinkekaardid ei tohiks kuuluda hinnakirjadesse ega kampaaniatesse, sest see muudab nende väärtust.

Kui vajate aruande koostamisel abi või teil on muid küsimusi, siis võtke meiega ühendust [email protected] või helistage 628 0020.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM