Erply klientidel uue ID-kaardiga probleeme ei ole

Uus aasta algas uute ID-kaartide kasutajatele ehmatusega, kui selgus, et paljud oluliste e-teenuste omanikud ei ole oma süsteeme uute kaartidega kohandanud ja integreerinud. Paraku on praegune olukord e-teenuste ja ID-kaardi integreerijate hoolimatuse tulemus.
Erply juht Kristjan Hiiemaa kinnitab, et meie klientidel probleeme ei ole. “Meie Erplys oleme oma tarkvara uuendanud ja teinud süsteemis kõik vajalikud muudatused ära ja oleme selleks tehniliselt valmis,” ütles ta. Tema sõnul on need uuendused olnud nii sujuvad, et paljud Erply kassatarkvara kasutajad pole seda ilmselt märganudki.
Hiiemaa täpsustas veel, et loomulikult suudab uuendatud kood lugeda ka vana ID-kaardi andmeid.
Uus ID-kaart on värvifotoga ja võimaldab uudse võimalusena ka kontaktivaba kasutust. Kuid e-teenustesse peab sisenema siiski ka edaspidi kiibi abil. Uuel kaardil on ka QR-kood ehk ruutkood, mis võimaldab tuvastada kaardi kehtivust.
Praeguseks on välja antud umbes 10 000 uut tüüpi ID-kaarti ning enim on ilmnenud probleeme e-teenustega kliendikaardi süsteemides, aga ka pangateenuste puhul, tervishoius, justiits- ja haridusvaldkonnas ning rahandusministeeriumi haldusalas.
Hiiemaa tuletab meelde, et alates selle aasta jaanuarist saab arvutikasutaja anda digiallkirja vaid uuendatud ID-kaardi tarkvaraga DigiDoc4 – nii et igal kasutajal tasub ka endal üle kontrollida, kas kõik uuendused ikka on tehtud. Tarkvara saab laadida siit: https://installer.id.ee.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM