Erply uus lahendus muudab lao haldamise kiireks ja veatuks

Paljudes ladudes tähendab kauba vastuvõtt seda, et veose saabudes prindib laotöötaja ostutellimuse välja ning läheb paberilt järge ajades kaupa otsima. Erply uus WMS (Warehouse Management System, e.k laohaldustarkvara) on täielikult seda tööprotsessi muutnud – vastava riistvara abiga tuvastab programm hetkega ostutellimuse ja annab samal ajal ülevaate kauba kohta, mis sisse tuli.

Kui kaup lattu saabub, siis tavaliselt algab protsess sellest, et veokijuht annab laotöötajale üle saatelehe ehk CMRi, kus on koos kogu kaubaveoga seotud info – mida, kui palju, kuhu ja kellega veetakse, ning pärast pakkide arvu ülekontrollimist annab vastuvõtja dokumendile allkirja.
Kuid enne allkirja andmist tuleb üle kontrollida, kas õige kaup ikka jõudis õigesse kohta ning kas kogused ja tooted on paberil ja tegelikkuses vastavuses. Senikaua, kui laotöötaja selle kõigega tegeleb, peab veokijuht aga ootama, ning veofirma jaoks on see raisatud aeg. Nagu sellest veel vähe oleks, on pärast kauba mahalaadimist tavaliselt ka laos paras segadus. Ja inimliku veana võib kaup sattuda valesse kohta.

 

Oluliselt tõhusamad laoprotsessid

Kauba vastuvõtt on laos märksa olulisem ja keerulisem protsess kui kauba väljastamine, seepärast on Erply sellele ka rohkem rõhku pannud.
Täiendasime oma laohaldustarkvara WMS riistvaralahendust, mille abiga leiab vajaliku kauba üles ja saab lattu arvele võtta vaid sekunditega. Oluline on, et seda saab teha korraga mitu inimest, mis on suur ajavõit.
Eriti mugavaks muudab uus riistvaralahendus inventuuri tegemise. Kõigel sellel on vaid kaks eeltingimust: ribakoodid toodetel ja WiFi ühendus laos.

 

Milliseid uusi võimalusi Erply pakub?

Sul on valida kolme seadmekomplekti vahel, vastavalt oma ärile ja nõudmistele. Kõigi kolme variandi puhul saad sa kiiresti kaupa vastu võtta, leida kaubale laos õige koht (Erply tarkvara toetab laos nii aktiiv- kui ka passiivkohta), täita kiirelt ostutellimusi ja teha inventuuri.
Kuna seadmeid toetab WiFi, siis loomulikult käib kõik reaalajas.
 

Komplekt 1

2D-skänner, mis käib sõrmede otsa. Juhtmevaba 2D-skänneri puhul on oluline, et see loeb ribakoodi igast asendist, nii et sa ei pea kätt väänama ega kuskile turnima. Selle seadme tootjad lubavad tõsta sinu produktiivsust kuni 30%.
Randmele kinnitatav tahvelarvuti. Kui oled skänneriga toote tuvastanud, saad arvutis tellimuse kinnitada.
Kui su laos on oluline, et töötajal oleksid kaupade komplekteerimisel või väljastamisel vabad käed või on sul sellised kaubad, mida tuleb ükshaaval läbi piiksutada, siis on see komplekt sulle parim variant. Selle riistvaraga on eriti mugav teha inventuuri näiteks riidekaubanduses.

Komplekt 2

Sama 2D-sõrmeskänner mis komplektis 1, kuid randmele kinnitatava pisikese tahvli asemel on kas alusel veeretatav sülearvuti või tavaline tahvelarvuti.
See komplekt sobib sulle juhul, kui arvutiekraanile on kuvatud rohkem infot, mis jääb väiksemal ekraanil loetamatuks. Või kui laomehe näpud jäävad väikse puuteekraani puhul liiga kohmakaks.
 

Komplekt 3

Püstoli võimalusega ekraaniga skänner. Skännid toodet ja määrad puuteekraanil koguse. Seade näeb välja nagu nutitelefon, mida pihus hoides saad tegutseda pöidlaga.
Võrreldes kahe eelmisega on see kauba vastuvõtmiseks mugavam variant, sest siin on kõik koos ühes seadmes. Soovi korral saad skännerile lisada ka jala (pildil) – siis näeb see välja nagu klassikaline ribakoodipüstol.

Püstoli võimalusega ekraaniga skänner.

 

Millega sa veel oma laos peaksid arvestama?

Kui juhtub, et saatjal on jäänud lisamata ribakood, siis võiks sul laos olemas olla ka ribakoodi printer.
Kõiki neid seadmeid ei pea sa kohe endale ostma. Et aru saada selle süsteemi mugavustest, võid neid alustuseks Erplyst rentida – nii pikemaks ajaks kui ka näiteks katsetada inventuuri tegemist. WMS laoriistvara komplektide rendihinnad algavad meil 30 eurost päev.
Võta meiega ühendust ja me teeme sulle pakkumise.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM