Kassasüsteemi kasutamine väikeettevõtte laiendamiseks

Jaemüüjad näevad kassasüsteemi (sh kassa- ja laotarkvara) üldiselt vahendina, mille kaudu igapäevaseid rahaasju jälgida. Kassasüsteem on teile kindlasti sel puhul abiks, ja õnneks sisaldab see ka vahendeid ja funktsioone, mida jaemüüjad eduka äri pidamiseks vajavad.
 
Kui kavatsete äritarkvarasse investeerida, tasuks väikeettevõtte puhul eelistada kassasüsteemi, mis on skaleeritav ning võimaldab teil laieneda. Kassasüsteem peaks olema dünaamiline ja sobituma iga ettevõttega, nii suure kui väikesega, mis tähendab, et ettevõtte laienedes, laieneb kassasüsteem sellega koos.
 
Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem pakub mitmeid strateegilisi eeliseid, olemasolevate andmete importimisest kuni äri nullist ülesehitamiseni.
 

Kasvu planeerimine

 
Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem saab anda teile ülevaate oma kaupluse tervisest, arengust ja jõudlusest igal ajahetkel, teie meeskonda sellega koormamata. Iga ettevõttele kulutatud euro peaks teile sisse tooma ja teie kassasüsteem aitab kindlustada, et langetate arukaid otsuseid.
 

 

Aruandlustööriistad

 
Jaemüüjad tahavad teha arukaid hankeotsuseid – väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem annab teile ülevaate sellest, kui palju kaupa tellida, mis hinnaga seda müüa ja kas see peaks olema allahinnatud või mitte. Äri laienedes avastate, et igakuised aruanded ei anna teile kogu vajalikku infot. Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem laseb teil jälgida müüke nädala või kvartali seisuga, ning seda saab seadistada kindlaid andmeid koondama. Müügitrende jälgides saate aimu sellest, millised tooted on populaarsed ja mis seisavad riiulitel, et saaksite strateegilisi hankeotsuseid langetada.
 
Ärge jätke tähelepanuta teisi finantsandmeid peale müüginumbrite. Need näitavad, kui palju teie keskmine klient kulutab, millist maksemeetodit ta kasutab ja mida ostab. Koostage aruanne müüdud kauba omahinna kohta, et näeksite, kas teenite toote pealt kasumit. Formuleerige oma ärilised eesmärgid nende andmete põhjal, püüdes keskmist läbimüüki suurendada.
 
Väikeettevõttele mõeldud kassasüsteem aitab teil jälgida:

  • Iga tarnija toodete müügitrende
  • Kui palju allahindlusi te teete ja nende keskmist suurust
  • Kiireid ja aeglaseid müügiaegu
  • Milliseid tooteid tihti koos müüakse, et võimalikke tootekomplekte tuvastada
  • Kõige populaarsemaid tootekategooriaid
  • Sooduspakkumiste kasutamise protsenti
  • Üldisi müügitrende

 
Miks on kassasüsteem väikeettevõttele väärtuslik? Ettevõte ei saa kasvada ilma andmeteta, mis laienemist toetaks. Kassasüsteem ei paku lihtsalt neid andmeid, vaid aitab teil ka andmete põhjal tegutseda. Uusi kauplusi, tooteid ja töötajaid lisades laieneb kassasüsteem teiega koos.
 

Laoarvestus

 
Kui palju poode neil ka poleks, peavad jaemüüjad teadma, mis kaup neil valikus on ja kus see asub. Ükski äriomanik ei taha, et  otsa saanud kaup kliendil tuju rikuks, mistõttu võib juhtuda, et too sooritab oma sisseostud hoopis teie konkurendi juures. Õnneks ei vaja te usaldusväärset kassasüsteemi omades kaubavarude jälgimiseks eraldi tarkvara.
 
Väikeettevõtete jaoks mõeldud kassasüsteem hoiab kaubavarudel silma peal ja annab märku, kui peate kaupa juurde tellima. See on iseäranis oluline järsult kasvavate väikeettevõtete puhul! Teie kassasüsteem juurutab laoarvestusprotsesse, mis kasvavad ühes teie ettevõttega, säästes teile pikas perspektiivis aega ja raha. Kas plaanite lisada uusi müügikohti? Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem aitab teil kõiki kauba liikumisi jälgida, aidates vältida kogemata kauba topelttellimist.
 
Uusi müügikohti ja kaubaladusid lisades võib väikeettevõtetel tekkida raskusi laoarvestuse pidamisega. Leidke oma kassasüsteemi abil andmed selle kohta, millal viimati kaupa juurde tellisite ja mis hinnaga. Laieneva ettevõtte puhul aitab see info teil otsustada, kas hindu tuleks korrigeerida ja kus.
 
Mahakandmise koond
 
Väikeettevõtte laienedes võib suurenenud kaubavalik kaasa tuua rohkem tootetagastusi. Teie kassasüsteem saab aidata teil selliseid olukordi minimeerida, tuvastades sagenenud tootetagastustega perioodid ja põhjused, miks kaup tagasi toodi. Kassasüsteemi abil muutub laoarvestuse pidamine väikeettevõttes palju lihtsamaks ülesandeks, säästes jaemüüjale väärtuslikku aega ja raha.
 

Vahendid majanduskasvuks

 
Jaemüüjad ei peaks kaaluma kiiret laienemist ilma tugeva vundamendi ja tegevusplaanita. Kasvuvalud võivad igale firmale liiga teha, aga õnneks aitab väikeettevõttele mõeldud kassasüsteem muuta laienemise võimalikult sujuvaks.
 

Looge klientidega side

 
Mis on olulisim tegur klientuuri kasvatamiseks? Müük! Kuidas ettevõtted müüki suurendavad? Oma klientide vajadusi rahuldades. Laienemisele mõtlevate jaemüüjate jaoks on lojaalsusprogrammid oluline funktsioon, mida väikeettevõttele mõeldud kassasüsteem pakkuda võiks.
 
Lojaalsusprogrammid aitavad olemasolevaid kliente hoida ja uusi juurde meelitada. Lojaalsusprogrammi ülesseadmine võib tunduda keerulise ülesandena, kuna kõikidel väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteemidel ei ole integreeritud lojaalsusprogrammi. Ent õige kassasüsteemiga on lojaalsusprogrammi ülesseadmine ja rakendamine kiire ning efektiivne, jättes jaemüüjatele rohkem aega oma äri juhtimiseks.
 
Püsikliendipunktid
 
Võtame näiteks Erply integreeritud lojaalsusprogrammi. Määrake lihtsalt iga kulutatud euro eest teenitav punktikogus ja teie lojaalsusprogramm on kasutamiseks valmis. Olgugi, et teie käsutuses on ka komplekssemad funktsioonid, saavad väikeettevõtete omanikud Erplyt kasutades hõlpsasti lojaalsusprogrammi võimalikult kiiresti üles seada – seeläbi äritegevust edendades!
 
Lojaalsusprogrammid võivad teie väikeettevõtet laiendada:

  • Pakkudes klientidele lisastiimulit teie poest ostmiseks
  • Kasvatades brändilojaalsust
  • Luues soodsaid tingimusi lisamüügiks iga kliendikülastuse pealt

 
Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteemiga on lojaalsusprogrammi andmed teile hõlpsasti kättesaadavad, kulutamata sellele liiga suurt osa teie päevast.
 

Personalihaldus

 
Jaemüüjad ei saa oma poode või ladusid laiendada korraliku äritegevust toetava tööjõuta. Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem annab teile koheselt personaliinfot, näiteks töötaja kassasse juurdepääsuloa või töötundide hulga kohta.
 
Kui avastate, et mõnedel töötajatel on nädalast nädalasse tohutult töötunde, on ehk aeg inimesi lisaks palgata. Kassasüsteem näitab teile, mitu tundi iga töötaja päevas, nädalas või kuus töötas. Saate kassasüsteemi andmete põhjal otsustada, millal on õige aeg uute töötajate palkamiseks või millal tasuks sobivamat aega oodata. Lisaeelisena on tuleb enamik väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteeme, nagu näiteks Erply, integreeritud tööajaarvestusfunktsiooniga, nii et kogu äritegevus on ühest seadmest hallatav. Väikeettevõtete jaoks, mis plaanivad kiirelt laieneda, on säästlik ja skaleeritav tarkvarast väga kasulik.
Personalihaldus
 
 
Kui lõpuks olete valmis oma ettevõtet laiendama, peate kassasüsteemi siseselt kohustusi delegeerima. Te ilmselt ei tahaks, et laotöölistel oleks võimalik müügitehinguid sooritada või müüjatel volitused ostuarvete koostamiseks ja kinnitamiseks. Kui kasutajaõigused ei ole kasvuperioodi ajal kindlaks määratud, võib see kaasa tuua kulukaid vigu. Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteemi kasutamine aitab selliseid vigu vältida. Määrake töötajagrupid ja pange täpselt paika nende juurdepääs süsteemile. Kui teie ettevõte on valmis laienema, saate iga kasutaja juurdepääsu muuta, kui neid edutatakse.
 

Juurdepääs andmetele kõikjalt

 
Ettevõtte laiendamine taandub alati ühele asjale: andmetele.
 
Kindlustades andmete õigsuse igal ajahetkel aitab teil paika panna orientiire, eesmärke ning ettevõtte kasvustrateegiaid. Väikeettevõttele mõeldud kassasüsteem aitab igas olukorras, laoarvestuses tekkinud vigade või kaduma läinud hankedokumentidega, palgaarvestuse jaoks töötajate töötunniarvestusega ja palju muuga.
 
Kuna kassasüsteemid on pilvepõhised, on teil oma andmetele juurdepääs kõikjalt ja igal ajal. Tahate iPadi kaudu messil müügitehingut sooritada? Väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem võimaldab kaugmüüki pilveserverite kaudu. Kui teie seadme aku tühjaks saab või internetiühendus kaob, salvestatakse kõik andmed pilves edasiseks kasutamiseks. Oma ettevõtte äriandmete üle kontrolli omamine võimaldab teil jätkusuutlikku majanduskasvu planeerida.
 

Kokkuvõtteks

 
Kassasüsteemi saab mitmeti rakendada, aitamaks jaemüüjal oma väikeettevõtet laiendada, andmete kogumisest strateegiliste tegevusplaanide elluviimiseni. Käesolevaga andsime teile vaid põgusa ülevaate – väikeettevõtetele mõeldud kassasüsteem kätkeb endas lõputuid võimalusi jaemüügiettevõtte tulusaks laiendamiseks.
 
Kas soovite tugevdada kliendisuhteid või välja töötada tõhusamat hankestrateegiat, Erply pakub teile kogu vajaminevat informatsiooni eduka jaemüügiettevõtte juhtimiseks.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM