Kuidas alustada Shopifys oma e-poe ehitamist?

Piir tavalise ja e-äri vahel muutub järjest ähmasemaks. Internetil on tarbijate ostuharjumustes üha suurem kaal ning USA statistikaameti prognoosi järgi on online-jaemüük alles esimese hoo sisse saanud, nii et veel pole hilja teha oma tavapoele lisaks ka e-pood.

Esialgsetel andmetel oli 2018. aastal USA e-äride käive 474 miljardit dollarit ning aastaks 2022 prognoositakse sellele valdkonnale 20% kasvu. Kes tahaks sellisest hoogsast sõidust maha jääda?
Erply kliendina olete te võitjate poolel, sest äsja täiustasime me oma Shopify liidest. See annab teile eriti mugava eelise panna kiiresti üles oma e-pood. Sellest, kuidas liidestada oma Erply POS Shopifyga, kirjutasime me lähemalt siin.
Nüüd aga räägime sellest, mida oma e-poodi käivitades eelkõige silmas pidada.

Mis kasu e-pood teile annab?

Ettevõtja jaoks on veebipoe suurim eelis tavapoe ees märksa väiksemad kulud võrreldes poe pidamisega kuskil äripinnal. Klientide jaoks aga võib e-poe olulisi eeliseid välja tuua terve rea: ostlemisel kokku hoitud aeg, avatud ööpäev läbi, lai kaubavalik, kõik on ühest kohast kättesaadav ja pole järjekordi.
Veebipoe võib üles ehitada ise, kuid algajal on mõistlik kasutada valmisplatvormi, mille puhul pole muud muret, kui oma pood kujundada ja käima panna. Üks selliseid valmiskeskkondi on Shopify, millest on saanud veebiplatvormide kuldstandard. Piltlikult võiks Shopifyd kirjeldada kui üht suurt kaubanduskeskust, kus iga soovija saab avada oma poe või tooteleti. Kogu halduse, maksesüsteemide toimimise ja tarnijate koostöö eest kannab hoolt Shopify ise.
Shopify puhul on plussiks ka see, et teil on kahenädalane tasuta prooviaeg. Lisaks on sellel platvormil müüdavate toodete ja üleslaetavate failide hulk piiramatu, saate sinna luua uusi lehekülgi, pidada blogi ja suunata liikluse näiteks oma Facebooki või Pinteresti kanalile. Ja teil on lisadena valida üle 100 Shopify äpi.
Veebipoe puhul on oluline seegi, et platvorm oleks optimeeritud mobiilivaatele, et jõuda suurema auditooriumini – 2017. aastal tehti 59% e-poe ostudest just mobiiltelefonist, selgub eMarketeri andmetest. Nii on argumendiks seegi, et Shopify võimaldab klientidel ostelda kõigis seadmetes.

Millised on Shopify e-poe kulud?

Kui te hakkate oma veebipoodi disainima, siis on Shopify valikus kümmekond tasuta poekujundust ehk teemat, millest igaühel on omakorda 2-3 varianti. Ja kui teil on erisoove ja tahate midagi teistsugust, siis saate lisatasu eest (alates 80 dollarist ehk 70 eurost kuni 160-180 dollarini ehk 140–158 euroni) oma e-poele ka erikujunduse.
Rääkides väljaminekutest ja üldkuludest, mis Shopifys e-poe pidamisega kaasnevad, siis kõige lihtsama, alustaja paketi kuutasu algab 29 dollarist (25 eurot) pluss tehingutasud (2.9% + 30 US senti), ettevõtjale mõeldud baaspaketi hinnad algavad 79 dollarist ehk 69 eurost kuus (tehingutasud 2.6% + 30 US senti).
Mis puudutab klientidega arveldamist, siis Erply ja Shopifyga on kõik maksetega seonduv väga lihtne – kasutada saab kõiki maksevõimalusi (levinumad PayPal, Visa, Amex, Mastercard).
Ekstrakuludena tuleb teil arvestada sellega, et Shopify võtab iga teie e-poes sooritatud ostu summa pealt endale 0,5–2 protsendi ulatuses teenustasu. Ja kui te tahate veel juurde lisada vajalikke süsteeme ja äppe, mis lihtsustaksid teie e-poe haldamist ja lisaksid juurde kliendimugavust, siis tuleb ka selle eest maksta.

Shopify plussid kokkuvõttes:

  • Väga lihtne algajal kasutada
  • Sobib nii digitaalsete kui ka füüsiliste kaupade müügiks
  • Olemas laohaldus
  • Makse- ja saatmisvõimalused
  • Sotsiaalmeedia liidestus
  • Pole tehnilisi muresid

Vaata lähemalt, kuidas liidestada Erply POS Shopifyga.
***

Eeltöö enne e-poe loomist

Kuid veel enne, kui te oma Erply kontole Shopify pistikprogrammi lisate, tuleb teile kasuks strateegiaplaan, kuidas etapi kaupa eesmärgile liikuda ning kuidas oma e-pood sihtrühmani viia.

Mida inimesed üldse e-poest ostavad?

USA statistikaameti (US Census Bureau) mõne aasta tagune uuring näitas, kui suure osa ostudest teevad inimesed veebis (protsent näitab e-poe osa võrreldes füüsilise poe müügiga).
Ostud e-poest võrreldes tavapoega

Nagu näha, siis elektroonikat ja muusikat tavapoest enam eriti ei ostetagi. Samuti on kolinud suuremalt jaolt internetti riiete-, mööbli- ja teenusteäri. Kui me paneme need turuosad rahalisse vääringusse, siis muutub pilt eriti põnevaks ja näeme, et jutt käib miljarditest dollaritest.

Vaadates veidi lähemalt neid numbreid ja pingerivi, siis ilmselt pole kaugeltki ammendunud toidu- ja joogisektori ning piiranguteta müüdavate tervisetoodete e-äri võimalused.
Kuid selge on see, et internetis on ruumi kõigile. Seepärast muutuvad e-poes oluliseks mitmed sellised faktorid, millega tavapoes arvestama ei pea: lehekülje disain ja kasutamismugavus, veebiturundus jm. Teeme lühikese ülevaate mõnest võtmetegurist, mis on e-poes määravad ja millele võiks tähelepanu pöörata.

Disain ja kasutajamugavus

Mõtle hoolikalt läbi oma lehekülje struktuur: see peab olema külastajale üheselt arusaadav.

  • Liigita tooted gruppidesse, nii et need oleksid lihtsasti leitavad.
  • Anna iga toote kohta võimalikult palju informatsiooni (alates koostisest lõpetades infoga, kuidas kaup kliendini jõuab).
  • Lisa rohkelt pilte, sest esimesena vaadatakse just pilte, alles seejärel loetakse sinna juurde lisatud teksti.
  • Kirjelda selgelt oma poe ostmis- ja maksmissüsteemi.

Domeeninime valik

Domeeninimi peab olema võimalikult lihtne ja lühike, kuid meeldejääv.

  • Nimi võiks seostuda otseselt teie e-poe nimega.
  • Võite panna nimeks midagi, mis iseloomustab teie müüdavaid tooteid. Näiteks kui domeeninimi on märksõnapõhine, siis on e-pood Google’i otsinguga hõlpsamini leitav.
  • Nimi võiks olla lühike (kuni 10 tähemärki), lihtne (et sisestamisel ei läheks tähed sassi) ja unikaalne (et oleks meeldejääv).
  • Hoiduge sellest, et domeeninimi sarnaneks liialt mõne tuntud brändi nimega – see võib tuua kaasa hilisemaid vaidlusi ja trahve kaubamärgi rikkumise eest.
  • Võite kontrollida sedagi, kas näiteks Facebookis on sama nimega konto vaba (nii on teil kohe juures trump, kuidas oma brändile tuntust juurde koguda).
  • Tasub teada ka seda, et tavaliselt tuleb spetsiaalse domeeninime eest maksta aastatasu.

Seadused ja õigused

Mõelge läbi, milliseid pilte, taustamuusikat jms kasutada. Shopify puhul sellega muret pole, sest keskkond pakub ise teemasid – osa neist on tasuta, suurem ja põnevam valik on mõistliku kuutasu eest.
Kui aga teil on endal kindel nägemus ja soovite kasutada muid pilte või muusikat, siis on teil vaja teha autoritega leping, et nad loovutavad oma õigused teie poele.
Kui teie e-poel on kindel ja töötav kaubamärk, siis tuleks sellele patent võtta – kui teil hakkab hästi minema, võib see petiseid tegutsema innustada.  

Käivita turunduse tööriistad

Nagu eespool öeldud, võimaldab Shopify oma keskkonnas pidada ka blogi – ja see on võimas tööriist, kuidas oma e-poes liiklust tekitada. Tuleb vaid teada, kes on teie poe sihtrühm ja kuidas teda kõnetada. Lisaks blogile on loomulikult oluline olla kohal ka põhilistes sotsiaalmeediakanalites, näiteks Instagram, Facebook ja YouTube.
Digiturunduse võimsad tööriistad on SEOd ja märksõnaturundus Google AdWords.
SEO (otsingumootoritele optimeerimine, ingl k search engine optimization) eesmärk on see, et teie e-pood tuleks Google otsingumootoris esimeste seas välja. SEO puhul mängivad rolli erinevad faktorid, näiteks sõnadevalik, sõnastus, kuidas te olete alamlehti omavahel linkinud, kui palju on teil välistelt saitidelt suunamisi jpm.
Tasuline Google AdWords annab võimaluse luua ja kuvada oma ettevõtte reklaame Google’i keskkonnas. Selle puhul näeb teie poe kodulehte külastanud inimene ka pärast teistel veebisaitidel, Facebookis või äppides teie e-poe reklaami. AdWordsi abiga reklaamimine võib olla küllaltki kulukas, kuid alustuseks on see hea võimalus. HIljem, kui teil on juba andmeid, mida analüüsida, siis saate te ise taktikaid valida, näiteks panna mõned kehvemalt müüvad tooted “pausile” vms.
SEO ja AdWordsiga saab internetis oma nähtavust märgatavalt suurendada, ja see on alustuseks piisav strateegia.
Paljud e-poed surevad välja just oma olematu turunduse tõttu: sellest ei piisa, kui panete poe veebi üles ja jääte kliente ootama. Seepärast tasub see kodutöö teil kindlasti poe avamise protsessis ära teha.
Muidugi jääb alati võimalus osta ka bännereid ja reklaame teistel veebilehtedel, kuid arvestage sellega, et bännerite toime jääb üha lahjemaks, sest internetikasutajatel on tekkinud n-ö bänneripimedus. Seepärast on igati arukas läheneda oma veebipoe ülesehitamisele sisuliselt ja läbimõeldult ning jõuda klientideni just tänu oma heale strateegiaplaanile.

Lõpetuseks: veel kolm märksõna, millega on oluline arvestada

  • Koostage oma e-poe müügitingimused (hinnad, tooted, tellimused, garantii, tagastamine, pretensioonid, makseviisid, kohaletoimetamine, vastutus jm).
  • Tooge lehel ära oma ettevõtte andmed (mida rohkem andmeid, seda usaldusväärsem mulje jääb).
  • Mõelge läbi ka klienditoe teenus (lisaks e-mailile oleks hea ka live-chat või telefoninumber, millele helistada).

Küsi juba täna Erply Shopify liidestust.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM