Kuidas jaemüügi analüütika abil kaupluse edukust tõsta?

On aeg kõnelda arvudest. Ent mitte suvalistest numbritest, millest pilk üle libiseb, vaid olulistest andmetest, mida vajate õigete otsuste tegemiseks, et tulemuslikkust parandada ning müüginumbreid kasvatada. Täieliku pildi saamiseks jääb tavapärasest müügiraportist väheks, arvestada tuleb ka muid faktoreid. Lai valik aruandeid ning erinevad jaemüüki iseloomustavad näitajad võimaldavad teil aru saada, kui hästi teie äril tegelikult läheb ning seada täpseid eesmärke tulevikus nende näitajate parandamiseks.

Erply valikus on üle 90 erineva aruande, milles leidub kogu info, mida oma äri efektiivseks ajamiseks vajate. Otsused, mis ei tugine arvudele ja andmetele, on tehtud huupi – sestap on aruannetes leiduv teave teie äri edu võti. Järgnevalt vaatame, kuidas Erply võimaldab teil oma äri ajamisel parimaid andmepõhiseid otsuseid teha.

Mis müüb ja mis ei müü?

Millised tooted müüvad? Millised mitte? Erply toodete kaupa esitatud müügikäibe aruandest saate kohe täpselt aru, mis on teie poes kuum kaup ja millised müügiartiklid kipuvad seisma jääma. Aruandes kajastub ka teie klientide maitse, seda eriti, kui peate restorani või kui teie kauplusesse on hiljuti müüki tulnud uus toode. Erply tootepõhine müügikäibe aruanne kuvab vastava toote kohta müüdud ühikute arvu, nende müügist saadud tulu ning ka võimalikud rakenduvad allahindlused ja soodustused. Te saate täpselt teada, kui minev kaup konkreetne toode on või ei ole. Kas tabasite kümnesse või panite täiesti mööda? On aeg numbritele otsa vaadata ja vabaneda liigsest koormast, mis tulu ei teeni.

Võttes vaevaks uurida toodete müügiaruannetest varasemaid müüginumbreid, on teil võimalik ka ennustada, kui hästi ühel või teisel tootel võiks tulevikus minna. Vaadata, kui hästi müüsid eelmise korra eripakkumised ning kaaluda, kas oleks mõistlik ka seekord neid oma müügivalikusse võtta, visates selleks pilgu eelmise aasta müüginumbritele. Aruanne avaneb teile hiireklikiga, ning et mitte kogu aasta andmeid läbi kammida, on teil võimalik piirata vaadeldav periood konkreetse kuupäevaga või lühema ajavahemikuga.

Juurdepääs sellele teabele tagab, et olete teadlik muudatustest, mida peate oma müüginumbrite kasvatamiseks tegema, millistele toodetele peaksite sooduskampaaniaid korraldama ja millistest toodetest peaksite vähese müügiedu tõttu loobuma. Erply aruannete juures on parim see, et neid võib koostada ükskõik millise toote või teenuse suhtes, mis juba kord laost või müügist läbi on käinud ja registreeritud. Rääkides inventuurist – „vana hea“ käsitsi tehtava inventuuri ajad on möödas. Iga müüdava toote puhul on Erply aruandesüsteemis võimalik määrata kogus, milleni jõudes annab süsteem märku vajadusest laovarusid täiendada. Kui laovarud on selle tasemeni vähenemas või vähenenud, võite hiireklikiga edastada oma süsteemis määratud tarnijale uue tellimuse.

Tundke oma klientide tarbimisharjumusi

Anonüümne „vaikimisi klient” ei ole ainus võimalik valik kliendi profiili seadistamisel. Erply tarkvara võimaldab teil luua klientide ja nende seotud müügiandmete andmebaasi, kus te näete täpselt, kes teie poodi külastab, mida ta ostab ja isegi seda, millist makseviisi ta kasutab. Teie „suurkulutajatest” kliendid on teie äri väärtuslikuks müügimootoriks, mistõttu on oluline nende lojaalsust säilitada. Selleks aitab kaasa oma püsiklientidele suunatud oskuslik turundus. Kasutage oma klientide müügiandmeid, et luua neile suunatud spetsiaalseid sooduskampaaniaid ja tagada sellega, et nad teid jätkuvalt külastaksid.

Kas pakute oma klientidele lojaalsusprogrammi ja teie kliendid koguvad püsikliendipunkte? Erply võimaldab teil koostada püsikliendipunktide aruande, milles on kirjas iga kliendi nimi, kontaktandmed, kliendikaardi number, viimane tehing ja palju muud. Aruande alusel on teil võimalik saata klientidele e-kirju, tuletamaks neile meelde, et punktikogumisega järgmise tasemini jõudmiseks on neil tarvis veel vaid paar ostu sooritada. Või et nad on kogunud piisavas koguses punkte, mida ära kasutada. Kliendiaruanded aitavad teil klientide potentsiaalset ostujõudu oma poes tulemuslikumalt realiseerida.

Äri kulutõhusamaks

Kasumi teenimine on iga ettevõtja prioriteet number üks. Pealtnäha tundub, et olete müüginumbrites oma eesmärki saavutamas, ent milline pilt avaneb, kui kõrvutate oma sissetulekud kuludega? Erply põhjalikud aruanded heidavad valgust teie ettevõtte kuludele, mis on seotud kaupade ja teenuste sisseostmisega, ning võimaldavad teil keskenduda oma suurimatele kuluartiklitele. Teil võivad kulud seni kontrolli all olla, ent milliseks võivad eeldatavad kulud kujuneda tulevikus? Kui te võtate vastu kaupa, on teil võimalik salvestada selle toimumisaeg ja seotud kulud. Nii teate oma kasumimarginaali ja saate uue tellimuse korral sellega seotud kulusid ennustada.

Tööjõukulud on samuti iga ettevõtja oluliseks mureks. Kas töötajatega seotudkulutused on olnud alati kõige tõhusamad? Milliseid muudatusi on teil võimalik teha müüginumbrite parandamiseks? Millised on müügi seisukohast päeva „surnud ajad”? Sellistel kellaaegadel ei pruugi lisatöötaja kasutamine mõistlik olla – seega analüüsige oma andmeid ning kulutage raha parem seal, kus see ka midagi tagasi teenib. Lõppeks, ükski ettevõtja ei taha mõelda kaotatud rahast või vargusest, kuigi mõlemat võib juhtuda. Laekumised võetakse kokku Erply X aruandes, mis genereeritakse kassapäeva lõpetamisel konkreetse päeva ja kassa kohta, ja Z aruandes, mis koostatakse rohkemate päevade ja kassade lõikes.

Sama jaeketi kauplused korraga ühe pilgu all

Te juba teate, milliseid võimalusi pakuvad Erply aruanded. Ent kui teie kauplused kuuluvad ühte ketti, on teil võimalik samasse aruandlusprotsessi koondada lausa kõikide kaupluste andmed. Soovite teada, millise poe läbimüük on suurim või kus müüb konkreetne toode kõige paremini? Jaeketi aruandlus ühendub Erply Back Office’iga, võimaldades heita pilgu iga kaupluse müügitulemustele ja -andmetele. Ühe peakonto kaudu, millega on seotud kõik allkontod, võimaldatakse teile ühest kohast ligipääs ketti kuuluvate kaupluste kõikidele andmetele. Jaeketi aruandlus hõlmab kõiki andmebaasi kogutud andmeid, mida on võimalik sorteerida ja aruannetes esitada. Nii võite uurida, millistes kauplustes on kõrgeimad müüginumbrid, vaadata nädalaaruandeid ja kõiki muid Erply aruandeid, mida on andmebaasis leiduva põhjal jaeketi peakonto tarvis võimalik luua.

Kõigi teie müügikohtade andmed on Erply kaudu teile reaalajas kättesaadavad. Kasutage neid kohe oma äri hüvanguks. Mõnes poes ei edene müük teps mitte ja sooviksite seal näha rohkem kliente? Võtke appi sotsiaalmeedia, tehke postitus uuest tootest, uuest kampaaniast või piiratud kestvusega allahindlusest.

Aruandegeneraator

Erply pakub küll laias valikus erinevaid aruandeid, kuid mis siis, kui soovitud aruannet nende seas ikkagi ei leidu? Igal ettevõttel on omad vajadused ja teil võib olla tarvis mõnda spetsiifilise andmeesitusega aruannet, millele tugineda uue sooduskampaania loomisel, klientidele masspostituseks e-kirja koostamisel või mõne äriotsuse tegemisel. Kui te ei leia olemasolevas valikus soovitud aruannet, kasutage Erply aruandegeneraatorit just teile sobivate andmetega aruande loomisel. Kui andmeobjektid on korrektselt seostatud, saate neist genereerida lihtsa aruande ja tulemused Excelisse importida. Võimalike aruannete hulgas võib näiteks olla:

Kliendid postiindeksi kaupa või müügikäibe järgi

Müügikäive kliendi kaupa

Tehingu tüüp postiindeksi kaupa

Teenuse või toote müük asukoha kaupa

Tööle hiljaks jäämise sagedus töötaja kaupa

Erply aruandegeneraatori näol on teie käsutuses võimas töövahend, mille rakendusvõimalused on sisuliselt piiramatud. Teie käsutuses on rikkalik valik reaalajas laekuvaid andmeid, mis võimaldavad teil otsuseid teha kohe (seda erinevalt tavalistest POS-süsteemidest, kus aruanded genereeritakse päeva lõpus, kui müük on lõppenud). Need siin on alustuseks vaid mõned näited, kuidas Erply aruanded võivad aidata teil müügitulemusi parandada – kui soovite rohkem teada, võtke meiega ühendust!

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM