Mugav ja funktsionaalne äritarkvara on iga ettevõtte eduka tegutsemise aluseks. Kindlasti oli ja on võimalik teha tööd ka paberi, exceli või vananenud raamatupidamise programmi abil, siiski on moodsa lahenduse eelised niivõrd suured, et nende ärakasutamine võib oluliselt muuta ettevõtte kasumlikkust. Seega tuleks võtta kasutusele kaasaegne tarkvara äri juhtimise tarbeks. Tänapäevane soovitus oleks proovida internetipõhist varianti.
Milliseid mooduleid äritarkvara võiks sisaldada?
Üldjuhul on väike- ja keskmisele ettevõtjale vajalikud moodulid kõigil pakkujatel olemas. Küsimus on pigem nende kasutajasõbralikkuses, mobiilsuses ja töökindluses. Ei ole mõistlik juurutada liiga keerukat lahendust, see võtab liigselt tööaega meeskonnalt ja soovitud kasu jääb saavutamata.
Äritarkvara aitab ettevõtte efektiivsust märkimisväärselt suurendada. Internetipõhine äritarkvara annab veel täiendava lisaefekti, pole vaja oma serverit, it meest ega pidevaid uuendusi.
Moodulitena, mida kindlasti vaja oleks, võib välja tuua: kliendiregister, arvete ja pakkumiste koostamine ning pdf & emailile saatmine, soovitavalt lihtsam laoprogramm ning kindlasti integreeritud raamatupidamistarkvara. Selle komplektiga võiks juba 5 töötajaga firma suhteliselt mugavalt hakkama saada.
Mis siis on peamised veebipõhise äritarkvara eelised?
- Töö tegemine on nüüd võimalik sõltumatult asukohast või seadmest - arvet saab koostada ka mobiilis
- Kõikide kasutajate andmed on ühendatud, kliendiinfo korrektne ning laoseis värske
- Tarkvara varukoopiad on automaatsed, server on teenusepakkuja poolt ning turvalisus kõrge
- Pidevad uuendused on samuti ühe veebipõhise äritarkvara põhihüveks
- Saab valida mooduleid, mida reaalselt kasutatakse ja maksta vastavalt kasutamisele, alginvesteering on üldiselt väike
- Integreeritav lihtsalt e-poe või e-tellimiskeskkonnaga - uus mõtteviis ja müügikanal
- Keskmisest parem töökindlus, veebipõhine äritarkvara on tõenäoliselt mitme kasutaja süsteemis kus pikad katkestused ei ole lubatud
Kas on ka miinuseid?
Internetipõhine lahendus kätkeb endas mitmeid võimalikke riske, õnneks saab neid oluliselt vähendada või vältida.
- Andmete kaotamise risk - Kindel teenusepakkuja tagab, et firma äritarkvara andmed on alles, turvalised jne. Tasub valida tugeva ja jätkusuutlikku äritsüsteemi pakkuja lahendus
- Kasutajad võivad kodust andmeid muuta - selle jaoks on üldiselt seadistatavad mitmed piirangud, sh ip aadressi ja töötundide määratlemiseks. Samuti on kindlasti tsentraalne logi andmete kasutamise kohta.
Mul on vaja endale kohandatavat tarkvara!
Ka see on juba võimalik, uuemates süsteemides on sisse ehitatud nii väljatrükkide kui ka andmeväljade kohandamise võimalused. Lisaks mitmesugused kliendikohased aruanded.
Eriti uuenduslikes süsteemides on ka API (www.erplystaging.wpengine.com/api) ja PLUGIN lisamoodulite loomise võimalused - need tagavad, et spetsiifilised soovid saavad ka täidetud. Neid saab avatud platvormi abil realiseerida iga programmeerija. Tuleks siiski veenduda, et ei taaslooda olemasolevat funktsiooni ja on tagatud antud lisamoodulite toimimine ka tulevikus.
Lisainfo saamiseks võib võtta ühendust meie äritarkvara konsultantidega, eesti@erply.com või helistada 6678220 või registreerida Erply veebipõhise tarkvara prooviperiood:
http://ee.erplystaging.wpengine.com/maksumus/