Teate, et teie väike ettevõte on jõudsalt kasvamas, kui peate ühtäkki tegelema keerukate ja sagedaste kauba liikumistega. Ent kui te pole sellega varem kokku puutunud, võib see teid mõneti rabada. Manuaalsuse tõttu veaaltid ja ühtlustamata protsessid, inimlikud vead ja logistika võivad kõik takistada kaubal turvalist ja tulemuslikku transporti punktist A punkti B.
Kuid ärge muretsege – seletame kogu teema teie jaoks üksipulgi lahti, alates sellest, kuidas efektiivne kauba liikumine toimib, kuni tarkvarasüsteemi rakendamiseni, mis neid korraldada aitab.
Olete te jõudsalt edenev idufirma või juba väljakujunenud ettevõte, mis tegeleb kasulike süsteemide juurutamisega, igal juhul õpite vältima kulukaid vigu ning tagate kasvamise käigus oma kaupluse edukuse.
Enne pisiasjade juurde asumist, toome välja mõned põhiterminid, mis aitavad mõista kõiki kauba liikumisega kaasnevaid momente.
Inventar koosneb kogu firma varast, alates varustusest ja materjalidest, millest tooteid valmistatakse, kuni poes leiduvate riiulite, vitriinide ja kassaaparaatideni välja.
Laovaru on see, mida ettevõte tegelikult klientidele müüb. Näiteks juuksurisalongi puhul on laovaruks müügil olevad juuksehooldustooted – samal ajal kui juuksuritoolid ja föönid on inventar. Rõivakaupluste puhul on laovaruks särgid ja kleidid, riidepuud ja peeglid aga inventar.
Inventari ja laovarude haldamiseks viiakse tavaliselt kord aastas läbi inventuur. Muidugi ei ole tegelikult vaja oma poes riiuleid või toodete valmistamiseks mõeldud toorainet üle loendada. Samas laovaru jälgitakse iga päev, kuna see on otseselt seotud sinu firma müügituluga — ja on väga oluline igapäevasel müügitegevusel silma peal hoida.
Ladudevaheline kauba liikumine vahel tähendab seda, kui kaupu transporditakse ühest laost teise. Tavaliselt toimib see nii:
See tundub üsna lihtsakoeline, ent mitmete kaubalaadungite edasi-tagasi saatmine võib segadusi tekitada.
Kauba liikumise korraldusliku poole praktilisust mõjutavad mitu asjaolu. Teie lao ülesehitus, esemete asetus riiulitel ja isegi triipkoodi paiknemine kastidel, võib kõik mõjutada seda, kui tõhusalt teie ja teie töötajad kaubaga tegeleda saavad. Kasvavas ettevõttes tuleb välja töötada toimivad tööprotsessid, enne kui inventari haldamine üle pea kasvab.
Ent see kõik muutub veelgi keerukamaks, kui peate tegelema mitme lao ja nendevahelise kauba liikumisega. Alljärgnevalt toome välja peamised kauba liikumisega seonduvad väljakutsed, ja mida saate ette võtta, et need lahendada.
Kommunikatsiooniprobleemid on üks levinumaid kauba liikumisega seotud murekohti. Mitme asukoha puhul võib olla raske saada infot selle kohta, mida saadetakse, mis teeloleku käigus kaotsi läks või kahjustada sai ja millal kaup laekub. Kui kasutate manuaalseid protsesse, või teil puudub võimalus kauba liikumist reaalajas jälgida, läheb see kõik paratamatult teie ettevõttele aega ja raha maksma.
Kuidas laokommunikatsiooni parendada:
Pilvepõhine ja reaalajas erinevate asukohtade vahel sünkroniseeritud tarkvara tagab usaldusväärse kommunikatsiooni ja parandab mastabeeritavust. Saate täieliku ülevaate sellest, mida saadeti, kui palju, millal, kuhu, ja muud asjakohast informatsiooni, mida soovite lisada. See kõrvaldab protsessist oletamise ja inimlikud vead.
Automatiseerimine tagab administratiivse töövoo sujuvuse ning aitab kõrvaldada valearvestustest tekkivaid eksimusi. ERPLY back office kohandub kõikide muudatustega reaalajas, võttes arvesse tarneaja, saatekulud ja postiindeksi-põhised tollimaksutariifid. Oletame, et teil on laos füüsiliselt kaup olemas, aga see on hetkel suure tellimuse tarbeks reservis. ERPLY annab teile teada, kui ilmneb mingeid vasturääkivusi, nii et saate ennetavalt tarnijatele tellimuse sisse anda. Kasvav ettevõte, mis on ülekoormatud mitmes asukohas toimuvate uute protsesside jälgimisega, saab muutustega harjumise hõlbustamiseks kasutada laoarvestuse tarkvara. Kuna ERPLY on pilvepõhine, on kogu teie ettevõtte informatsioon salvestatud back office’is, kõrvaldades poodidel omavahel suhtlemise vajaduse.
Laoarvestussüsteemid peavad olema piisavalt kõikehõlmavad, et rahuldada teie konkreetseid ärivajadusi. ERPLY on võimeline eristama laos olevaid ja saadaval olevaid kaubaartikleid. ERPLY kaheastmeline laoarvestussüsteem pakub ettevõtetele ulatuslikumat kontrolli kauba liikumise haldamise osas. Kaheastmeline kauba liikumine võimaldab ettevõttel saata kaupu kauba liikumistellimustega, mis paneb need reservi. Sealt saab kaubad laotransfeeriga edasi sihtkohta saata. Kaheastmeline korraldus annab ettevõtte omanikele parema ülevaate kauba liikumise protsessist ja -kuludest.
Kui te ei jälgi miinimum- ja maksimumkoguseid usaldusväärsel viisil, võib iga teie poodi ohustada kauba ülekuhjumine või müügituludest ilmajäämine ebapiisavate kaubavarude tõttu.
Kuidas miinimum- ja maksimumtasemeid paremini hallata:
Määrake igale laos olevale tootele maksimum- ja miinimumkogus, ning seadistage hoiatusmärguanded, mis teavitavad teid, kui mõni toode hakkab otsa saama. Pilvepõhist lahendust kasutades, saate jälgida mitme asukoha laoseise korraga – niimoodi teate alati, mille puhul ohustab ülekuhjumine või alavarustatus, ning saate oma kauba liikumisi vastavalt planeerida.
Kui teil on raskusi oma kasvava ettevõtte miinimum- ja maksimumtasemete haldamisega, võib teid aidata ERP lahenduse leidmine. ERPLY back office’is näete toote miinimum- ja maksimumtasemeid kõikides poodides. ERPLY soovitab teile isegi laoseisu kogusummat, vastavalt kõikide poodide miinimum- ja maksimumtasemetele. Soovituslikud kogusummad liiguvad üles või alla, sõltuvalt hetkelistest kordustellimusest, nii et teie laoarvestus on nii täpne kui võimalik.
Mitme poe puhul võivad teil igas asukohas erinevad tarneprotokollid olla – ja nendest tulenevad kauba liikumised. Ent kui tarnetellimused on sel moel üksteisest isoleeritud, ja puudub üldpilt kõikide poodide laoseisudest, kulutate seetõttu tihtilugu liigselt raha ning jääte ilma tarnijate pakutavatest hulgisoodustustest.
Kuidas hoida silma peal arvukatel tarnetellimustel:
Eelistage tsentraalset tellimist (ühendades eraldiseisvad tarnetellimused üheks keskseks tarnetellimuseks). Kui tellite hulgi kõikide oma poodide jaoks, saate tarnijatelt soodsamaid tingimusi, säästate üldkulude arvelt ja tõhustate kontrolli laovarude üle. Suurtel ettevõtetel on hädavajalik leida praktiline ja toimiv meetod arvukate tarnetellimuste haldamiseks, ning kasvavatel ettevõtetel on sama oluline töötada välja tugevad administratiivsed töövõtted. Ehk olete mõelnud, kuidas saaksite tarnetellimuste haldamise tõhusamaks muuta. Pilvepõhine kassatarkvara hõlbustab seda protsessi, pakkudes teile täielikku ülevaadet.
ERPLY-suguse tarkvaraga saate lõpule viia tsentraliseeritud kauba liikumised ühest asukohast, või koguni määrata teatud töötajatele juurdepääs kauba liikumiste teostamiseks, tagamaks, et teil on tarneprotsessi üle maksimaalne kontroll. ERPLY pakub ka võimalust teatud töötajatele kasutajaõigused määrata. Kui ettevõttel on kümme asukohta, kuid tahab, et peakorter kontrolliks vaid üldist laoarvestust, saab ERPLY konfigureerida selliselt, et ligipääs tarnetellimustele on vaid teatud töötajatel. Sel moel kaovad kõikvõimalikud kommunikatsiooniprobleemid, mis töötajate vahel tekkida võivad.
Palun oodake hetk, ühendame teid meie klienditoega
Praegu on meil tavapärasest rohkem tööd. Palun jätke meile sõnum, ja vastame teile esimesel võimalusel!
Soovite veel informatsiooni Broneerige tasuta demo