Bistro POS – uus ja vajalik kassatarkvara igasse kohvikusse, restorani või bistroosse

Erply loodud uus Bistro POS ehk kassasüsteem võimaldab toitlustuskohas kiiret ja mugavat lauateenindust. See on pisike ja äärmiselt lihtne programm, mille omandamine käib kiiresti ja mille kasutamisega saab hakkama iga klienditeenindaja. Kui te peate väikest kogukonnakohvikut või toidukohta, siis võimaldab Erply Bistro POS teile parimat lahendust.

erply bistro interface
Meie uus Bistro POS koosneb viiest pluginast ehk pistikprogrammist, mis teevad kiiresti ja täpselt ära kõik põhilise, mida ühes toidukohas vaja. Te saate teenindada kliente otse lauast ning arvestada nende erisoovidega toitude-jookide valikul ja lasta neil soovi korral arvet jagada.
Programmi käivitamiseks peab teil olema Erply konto ning teie arvutis on vajalik Google Chrome’i brauser, Java ja EPSI ehk vajalik programmijupp, mis ühendab teie tarkvara riistvaraga (printer, terminalid). Pärast arvutisse laadimist annab programm teile juba ise juhiseid, mida teha: ekraanile ilmub nupp, mis suunab teid kontole, kuhu sisse logides saate valida vajalikke ladusid ja kassasid.
 

Päeva avamine

Kasutaja logib programmi sisse oma kasutajanime ja salasõnaga ning saab arvet pidada oma müügi ja tehingute ajaloo üle. Samuti saab hiljem vaadata müügiaruandeid klienditeenindajate kaupa. Kui süsteemil on mitu kasutajat, siis käib kasutajate vahetus kiirnupust, ilma et tööprotsessis tõrkeid tekiks.
Kui olete Erply kassale lisanud Bistro POSi pluginad, siis ilmub teie ekraani vasakule serva kiirvalikusse kaks otsenuppu, üks joogi- ja köögiprinteri jaoks ning teine laua avamise nupp.
erply bistro erply bistro
Joogi- ja köögiprinterisse jõuavad baari- ja köögitoodete tellimused, millele on juba määratud parameetrid PIM kataloogis. Baaritoode saadetakse kassast joogi (baari) printerisse, et baarman teaks joogi välja valada. Köögitoode jõuab kassast köögi printerisse, et kokk teaks toitu valmistada. Lauast tellimuse vastuvõtja saab tellimusele lisada kommentaare ja märkusi.
Laua avamisel mäletab programm viimati loodud laudu, kuid vajadusel saate te uusi laudu kiiresti lisada. See kõik käib üheainsa klikiga.
 

Kliendi teenindamine

Teenindamise arvestus käib laua- ja toolide kaupa. Programmis on iga klient tähistatud kiirnupuga “Tool” ja kõik konkreetse kliendi tellimused koonduvad sellesse jaotusesse.
Kui klient soovib midagi lauakaaslastega jagada, siis on tellimuse muutmine teenindaja jaoks väga lihtne – ühe nupuvajutusega saab kõike märkida ja ümber tõsta. Võimalik on kõigi “Toolide” summa liita või jagada summa kõigi vahel võrdselt.
Kiire lahendus on ka selleks puhuks, kui mõni tellimus tühistatakse või jäi täitmata. Selleks on kassas nupp “Tagastus”.  Kõik need tegevused kajastuvad automaatselt kohe ka vahearvel.
Alati on võimalik ka ilma lauata teenindamine, näiteks letist. Kui aga teenindaja unustas alguses laua märkida, siis saab selle ka tagantjärele vormistada.
Igal ajal saab vaadata ja esitada vahearveid ning maksmise viisidena on olemas nii kaardi- kui ka sularahamaksed.

 

Veel funktsioone, mida Bistro POS pakub

  • Toodete komponendid. Iga toote juurde saab süsteemi lisada koostisained ja komponendid, nii et teenindaja saab neid vajadusel kliendile öelda. Üles saab märkida ka seda, kui klient soovib mõne koostisaine kogust muuta.
  • Teenindaja vahetamine. Teine kasutaja saab oma PIN-koodiga sisse logida ja jätkata kassas kõikide tegevustega, võtta üle oma vahetuse lõpetanud töötaja töö.
  • Hiljutised tehingud. Sellest reast saab vajadusel mõne tšeki uuesti välja trükkida.
  • X-raport. Koondab kõik sularaha sisse- ja väljamaksed, näitab tagastusraha seisu kassas või seda, kui palju sularaha hetkel kassas on jne.
  • Toodete otsimine nime järgi. Võimalus leida kiirelt toode kataloogist.
  • Allahindlused. Seda saab määrata enne arvesumma kokkulöömist.

 

Päeva lõpetamine

Toimingute info kajastatakse laos (menüü alt “Müük” – “Tellimused”). Sinna on kuvatud kõigi tellimuste ja makstud arvete nimekiri ning see on esitatud laudade (mitte toolide) kaupa. Sealt saate ka veenduda, et kõik tellimused on saanud makstud arveteks. Aruannete alt näete ka kassaaruannet.
Päeva lõpetades võite sularaha märkida kas summana või tuua välja kupüüride kaupa. Kupüüride puhul saate määrata, milline osa läheb panka ja kui palju jääb järgmise päeva vahetusrahaks.
 

Millised on Bistro POSi praegused piirangud?

  • Bistro POS ei võimalda veel klientide registreerimist, neile püsikliendipunktide ja hinnakirja jagamist, samuti pole selles süsteemis müügikampaaniaid ega kinkekaarte (sest Bistro POS käsitleb kliente kui laudu).
  • Kassas ei saa salvestada täiendavaid müügitellimusi, sest kliendi lauda tellitud joogid-toidud ongi juba vormistatud kui müügitellimus.
  • Kasutada ei ole ka tavapärast märkmete varianti, sest märkmerida on kasutuses söökide-jookide infona (sinna märgitakse kliendi erisoove, kuidas midagi valmistada, kas midagi lisada või ära jätta).

 
Erplyl on Bistro POSiga suured plaanid ning kõik need piirangud kaovad juba lähitulevikus – sedamööda, kuidas programm areneb ja uusi funktsionaalsusi juurde saab.
Kuna Bistro POS on praegu veel pilootprogramm, siis pakub Erply seda kasutajatele tasuta. Nii saame me koos ehitada ja arendada parima kasutusmugavusega tarkvara, mida üks lauateenindusega toitlustuskoht vajab. Võime kinnitada, et juba praegu täidab kassasüsteem oma põhilist eesmärki ja võimaldab teile parimat müüki.
Selleks, et saada endale Bistro POS, võtke meiega ühendust [email protected] või helistage 628 0020.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM