Haara kinni e-kaubanduse suurest eduloost

Kogu maailmas kasvab e-äri keskmiselt 23% aastas. eMarketeri andmeil moodustab aastaks 2020 e-äride aastane müük 27 triljonit dollarit – ja see on ainuüksi jaekaubanduse käibeprognoos. Tegemist on jõuliselt kasvava trendiga, millest kõrvale jääda on suurim lollus.
Meil on häid uudiseid: oleme kaasajastamas oma e-äri connectori ehk liidestuse funktsionaalsust. See tähendab e-poe tegemisel ülimugavat ja kasutajasõbralikku loogikat – nii nagu Erply puhul tavaks.

Erply e-äri liidestus

Erply kliendid on juba harjunud moodulitega, ja ka e-poe liidestuse puhul pakume me hulka mooduleid, mida saab vastavalt vajadusele lisada ja kasutada.
Funktsionaalsus ja kasutajasõbralikkus on meie põhiargument. Pole hirmu, et äri sul üle pea kasvab, sest võid piirduda näiteks ainult e-poe tellimustega – need jõuavad su e-poest otse Erplysse, kus neid on lihtne hallata.
Samuti on Erplys võimalus, et võtad alustuseks näiteks ainult tootekataloogi äpi – ja kui pood laieneb, tuleb juurde kogemusi, siis saad lisada muud vajalikku (makseinfo, kliendiinfo, laohalduse jms). Ühesõnaga: Erplyga saad oma kulutusi kontrolli all hoida ning alustada e-äri, ilma et peaksid kohe võtma kogu paketi.

Kuidas oma e-poodi ehitada?

Selleks, et e-pood ja Erply omavahel ühendada, ei pea sa olema programmeerija, sest meie liidestus on lihtne ja sellega saab intuitiivselt hakkama. Enamiku suuremate e-poodide äriloogika on sama käepärane nagu Erply oma.
Kuna me pakume avatud API-t, siis käib süsteemide ühendamine valutult ja kadudeta, muret pole ka erinevate valuutade arvestusega, kuna Erplysse jõuab info alati kasutaja enda valitud põhivaluutas.
Erply liidestuse võimalustega tutvumiseks võta ühendust meie e-äri spetsialistiga [email protected] või telefoninumbril 628 0020.

Mida sa e-poega võidad? Üks innustav edulugu

2010. aastal lõid kaks ettevõtlikku naist New Yorgis ilutooteid vahendava firma Birchbox, mille imeline edulugu sündis just tänu e-kaubandusele. Erply äritarkvara toel tegutseva Birchboxi idee oli lihtne: saata oma registreeritud tellijatele iga kuu viis ilutoote testerit, mis on valitud vastavalt iga kliendi eelistustele. 10-dollarise kuumakse eest saavad kliendid katsetada uusi juuksehooldus-, meigi-, nahahooldus- ja lõhnanäidiseid.
Katia Beauchampi ja Hayley Barna äri mõte oli aidata klienti, kellel pole aega või huvi käia mööda ilupoode ja surfata lõputute riiulite vahel huulepulka või kreemi testides. Idee oli selles, et klient saab kuutasu eest regulaarselt tootenäidiseid ja valib nende põhjal, mida e-poest osta.
Konkurentidega võrreldes tegi Birchbox ilubrändidele teistsuguse pakkumise: esiteks lubasid nad avada ilufirmadele tee uutele turgudele – jõuda naisteni, kes pole ilutoodete fännid, kuid on siiski huvitatud katsetama. Teiseks, kui klientidele toode meeldib, saavad sellest kõik kasu.
 

 
Kaheksa aastat tagasi Birchboxiga alustades olid Beauchamp ja Barna kogunud investoritelt 1,4 miljonit dollarit, mille eest nad palkasid 6 töötajat. Alustuseks kaasasid nad 20 erineva kaubamärgi esindajat ja nende äri hoidis käigus 1200 klienti.
Viis aastat hiljem, aastal 2015, kirjutas Forbes, et kahe ettevõtliku naise firma oli laienenud kuude riiki, neil oli üle 800 koostööpartneri ja üle miljoni registreeritud kasutaja. Ettevõte oli kaasanud üle 70 miljoni dollari ja selle väärtust hinnati 500 miljonile dollarile.
Selle aasta mai seisuga oli 2,5 miljoni kasutajaga Birchbox kaasanud juba ligi 90 miljonit dollarit. Äsja, oktoobris aga omandas USA jaehiiglane Walgreens ilukarpe vahendavas idufirmas vähemusosaluse ja hakkab uuel aastal katsetama Birchboxi pakkumistega oma 11 kaupluses.
 
 
 
 

Milles oli Birchboxi edu võti?

Lühidalt öeldes on võlusõnaks e-äri. Nimelt lõi Birchbox oma e-poe, kust kliendid said testimise järel kohe ilutooteid osta. Lisaks oma kodulehele avasid nad näiteks ka Instagrami-poe.
Forbes kirjutas kolm aastat tagasi, et üks olulisemaid faktoreid Birchboxi eduloos on andmetöötlus. Firma kaasasutaja Katia Beauchamp tõi näite, kuidas nad andmeid kasutavad. Nimelt küsivad nad klientidelt iga toote kohta arvamust: nii saavad nad infot klientide eelistuste kohta ning suudavad inimesi seostada nende lemmiktoodetega. Ka annavad nad selle info põhjal tagasisidet oma partneritele, et need näeksid, milline toode meeldib rohkem ja milline vähem.
Aga põhiline ja kõige suurem erinevus, mis andis Birchboxile ilumaailma karmis konkurentsis eelise, oli see, et nad rajasid kohe ka oma e-poe, kus hakkasid testimiseks saadetud kaupa müüma. Sellist teenust ei pakkunud ükski juba turul tegutsenud konkurent.
Ehkki ilufirmad alguses nende koostööpakkumisi järjepidevalt tagasi lükkasid, oli firmadelt tasuta näidiste saamine äri käivitamise juures kõige lihtsam osa, rääkis Beauchamp Forbesile. Palju suurem väljakutse oli tema sõnul e-äri püstipanek. See tähendas inventuuri, klienditeenindust, tarnete logistikat ja makseid. Kuid pärast õige tarkvara leidmist polnud ka see enam peavalu.
Kokkuvõttes pole Birchboxi ilukarp ise innovaatiline – innovaatiliseks sai see just koos e-äriga.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM