Pood poes: järgmine etapp füüsilises jaemüügis

Hiljutised vestlused füüsilistest jaekauplustest keskenduvad kardetud jaekaubanduse apokalüpsisele – traditsioonilise ostlemise surmale. Õnneks on areneb see tööstus pidevalt ja füüsilise ostlemise lõpp pole meid veel tabanud. Jaemüüjad otsivad pidevalt viise, kuidas jaekaubanduse apokalüpsisele vastu seista ja osa e-kaubanduse poolt üle võetud turuosa tagasi saada.
 
Firmad nagu Amazon on sundinud füüsilisi jaekauplusi kasutama loomingulist lähenemist klientide meelitamiseks ning ostlemiskogemuse mugavamaks ja nauditavamaks muutmiseks. Üks nendest meetoditest on „pood poes“ mudel.
 
Nagu nimestki välja võib lugeda, tähendab pood poes seda, kui jaemüüja majutab teisi, lubades ühel või mitmel teisel brändil iseseisvalt oma poes tegutseda. Olgugi, et pood poes mudel pole mõeldud vaid suurtele kauplustele, teevad paljud kaubamärgid koostööd selliste ettevõtetega nagu JC Penney, Nordstrom, Target, lisaks teistele nimekatele jaemüügifirmadele. Brändi ja jaemüüja vaheline partnerlus on vastastikuselt kasulik, aidates mõlemal osapoolel müügitulusid suurendada ja oma turgu laiendada.
 

Pood poes partnerlustega kaasnevad eelised

 
Pood poes mudeli kasutamine jaemüügis võimaldab brändidel ise oma kaubaga tegeleda, toodete hinnad määrata ja iseseisvalt oma turunduskampaaniad välja töötada. See aitab brändidel ka raha säästa, kuna ära jääb suur osa üldkuludest, mis iseseisva poe pidamisega kaasnevad. Majutavas kaupluses, kust päeva jooksul palju rahvast läbi käib, müüvad brändid rohkem tooteid, kui eraldiseisva poena tegutsedes.
 
Mõnede jaemüüjate jaoks annab pood poes mudel hea võimaluse vana, aeguva brändi taaselustamiseks. Ostlejatele meeldib pood poes, kuna see on mugav, valik on mitmekesisem ning pakub uudset ostlemiskogemust. Ühe katuse alla koondumine laseb ka klientidel samas asukohas rohkem korda saata, kuna nad ei pea kulutama tervet päeva poest poodi käimisele, et kõik ostud tehtud saaks. Mõelge vaid, kui mugav on osta riided, uued prillid ja juua üks kiire kohv…ühes ja samas poes.
 

Äraproovitud ja toimiv

 
See idee võib kõlada tuttavalt, kuna olete pood poes mudelit ühel või teisel viisil tõenäoliselt juba näinud. Üks esimesi tegevusalasid, kus pood poes mudelit katsetati, olid toidupoed. Mugavama ostlemiskogemuse tagamiseks hakkasid toidupoed oma ruumidesse tooma apteeke. Kuna retseptiravimeid peab regulaarselt ostmas käima, nagu ka toidukaupu, siis tegid paljud kliendid ravimitel järel käies ka sisseostud ära.
 
Vaadake jaemüüjaid, kes praegusel ajal pood poes mudelit järgivad:
 

Sephora ja JCPenney

 

  1. aastast alates on paljudes JCPenney kauplustes üle USA kosmeetikakaupluste keti Sephora müügiletid. Algselt oli tegemist väikese projektiga, mis hõlmas vaid käputäit JCPenney poode, ent mis on nüüd laienenud peaaegu 650-sse hetkel 875-st toimivast JCPenney kauplusest.

 
JCPenney ja Sephora vaheline partnerlus on mõlemale osapoolele kasulik olnud. See aitas JCPenneyl laiendada oma mõjuvõimu kosmeetika ja teiste ilutoodete osas, ning andis ka Sephorale platvormi jõudmaks uute, väiksemate turgudeni, võrreldes varasema tegevusega.
 

Best Buy, Samsung ja Sony

 
Sellal kui teised suured jaemüüjad tundsid viimastel aastatel internetis ostude sooritamisest tulenevat pitsitust, jätkas Best Buy uute leidlike viiside väljamõtlemist, kuidas internetiostude ja kojutellimise ajastul edukas olla. 2013. aastal võttis Best Buy pood poes mudeli kasutusele, kui nad alustasid oma partnerlust Samsungiga, mida teatakse „Samsungi kogemuse“ (Samsung Experience) nime all. See partnerlus paigutas 1400 kauplustes asuvat Samsungi müügikohta Best Buydesse. Partnerlus oli nii edukas, et Best Buy laiendas müügikoha mudelit ja kaasas aasta hiljem ka Sony.
 
Ootamatult leidliku lükkena kaasas Best Buy oma pood poes ärimudelisse ka konkurendi Amazoni. Olles otsustanud nutiseadmete populaarsusest kasu lõigata, lisas suur elektroonikakaupluste kett kaks spetsiaalset kaupluses asuvat müügiletti, mis keskendusid üksnes Amazon Echole ja Google Home’ile. Selle asemel, et lihtsalt Google’i ja Amazoni nutiseadmete müüki edendada, kasutas Best Buy kauplustes asuvaid müügilette klientide harimiseks selles osas, kuidas Echot ja Google Home’i teiste Best Buys müüdavate populaarsete toodetega sobitada, sealhulgas HD elektripirnide ja koduste nutiseadmetega, näiteks termostaatide ja televiisoritega.
 
Olgugi, et Best Buy partnerlus Amazoni ja Google’iga ei olnud tavapärane pood poes projekt, kuna seda juhtisid täielikult Best Buy töötajad, on see väga hea näide sellest, kuidas konkurentidevahelised partnerlused võivad mõlemale osapoolele kasulikud olla. Pole väga tõenäoline, et klient läheks Best Buysse vaid Amazoni tooteid ostma – ta saab seda hõlpsasti teha ka kodust lahkumata. Amazoni ja Google’i toodete lisamine oma kaubavalikusse ning tooteid puudutav asjatundlikkus lõid mõjuva kliendikogemuse, mis edendas müüki.
 

Macy’s ja Starbucks

 
Macy’s oli üks suurtest jaekauplustest, millele jaemüügiapokalüpsis valusa hoobi andis. Olles kaotanud umbes 15% oma poodidest, otsustas Macy’s tavapärastest jaekauplustest eemalduda ja tegutses pakkumaks oma kauplustes kogemusi, mis kliente meelitaks. Üks lüke, mille abil jaekaubandushiiglane on suutnud hoida suurt osa oma turuosast, oli partnerlus Starbucksiga, võttes omaks trendi, kus kohv ja ostud käivad käsikäes. Katses muuta poed kaubanduskeskuste asemel kogukonnakeskusteks, hakkas Macy’s lisama Starbucksi kohvikuid erinevatesse kauplustesse, kus kliendid saavad osta riideid, teha möödaminnes kiire ampsu ning istuda ja kohvi nautida.
 
Erply jaekaubandus
 
Macy’s katsetab isegi tervete restoranide integreerimist oma kauplustesse, lootuses meelitada näljaseid kliente, püüdes samas ka restoranikülastajate pilke.
 

Kas pood poes mudel on jaekaubanduse tulevik?

 
Pood poes jaekaubandus on enamat kui vaid trend – see on osa ostlemise uues generatsioonist, mida tuntakse kogemusliku jaekaubandusena. Riiulite täitmisele ja asjade müümisele keskendumise asemel pakuvad pop-up poed ja kauplustes asuvad müügiletid klientidele tähendusrikkaid kogemusi, mida nad internetis oste sooritades ei saa.
Selle mudeli mitmekülgsus pakub kauplustele ja poepidajaile võimaluse jõuda erinevate turusegmentideni, luua mugavam ostukogemus ning tutvustada uusi ja eksklusiivseid tooteid.
 

Erply abil pood poes mudeli sisse seadmine

 
Teises kaupluses toodete müümine võib lihtsamalt kõlada kui see tegelikult on. Enne enda sisse seadmist teises poes (või vastupidi) tasuks kindlasti arvestada, et mõnedel jaemüüjatel on seadmenõuete, laovarude täiendamise või väljapoolt tuleva kauba oma kassasüsteemi lisamise osas kindlad standardid. Väga oluliseks momendiks Erply jaemüügitarkvara puhul on paindlikkus, nii et saate rakendada pood poes mudelit, mis rahuldab mõlemat osapoolt.
Järgnevalt mõned levinumad mured, mis pood poes mudeliga kaasnevad ja kuidas Erply abil saate oma äri tõrgeteta käimas hoida
 

Laoseisu jälgimine

 
End mõnes teises kaupluses sisse seades võib juhtuda, et majutav pood ei taha teie kaupu oma kassasüsteemi lisada. See võib eriti tõenäoline olla juhul, kui teie pood näeb ette ühe korraga väga ulatusliku kaubavaliku sees hoidmist. Oma kauba haldamine Erply abil võimaldab teil ja teid majutaval poel teineteisest sõltumatult müüke ja laoseisu jälgida ning arvet pidada. Oletame hoopis, et majutav pood eelistab teie kaubad oma süsteemi lisada. Erply võimaldab teil kõik andmed eksportida .csv failiks, nii et need saab hõlpsasti teistesse POS-lahendustesse sisestada.
 
erply laohaldus
 
Erply pilvepõhised lahendused lasevad teil jälgida laoseise, hoolimata sellest, mitmes erinevas asukohas end sisse olete seadnud. Võite vaadelda ka kindlate poodide inventuurilehti, mille abil saate hõlpsasti välja selgitada ostutrende oma teistes kauplustes müüdavate toodete osas. Kui soovite oma poodi hästivarustatuna hoida, aga ei taha laoseisudel näpuga järge ajada, võib Erply automaatselt kaupa saata või ümber paigutada, kui see otsa saama hakkab.
 
Kas tahate mõne teise kaupluse tooteid oma poes müüa, aga ei taha, et nende kaup teie inventuuris kajastuks? Erplyga saate luua tootegrupid, nii et saate filtreerida välja informatsiooni, mida te oma inventuurilehtedelt ei vaja. Aruandlust saab koostada selliselt, et need sisaldaks teatud tootegruppe ja jätaks teised välja.
 

Riistvara ja tarkvara piirangud

 
Erplyl puuduvad riistvara suhtes ühesed ja kindlad veendumused, mis tähendab, et tarkvara on veebipõhine ja toimib praktiliselt kõikide seadmetega. Kui teid majutav pood näeb ette kindla printeri, kaardilugeja või mõne muu seadme kasutamist, lahendab Erply selle probleemi, nii et saate end nende kaupluses suuremate sekeldusteta sisse seada.
 
Ütleme, et teile pakutakse võimalust müüa oma tooteid suures kaupluses, kus aga kasutatakse kassasüsteemi, mis ei ole Erply. Teil veab – Erply on paindlik ning seda saab laadida tahvlisse või kaasaskantavasse seadmesse. Teie pood saab sujuvalt tegutseda, sellal kui teid majutav pood jätkab oma tavapärasel moel, isegi kui kasutate mõlemad erinevaid kassasüsteeme.

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM