Robotladu – hoia oma tooteid otse kliendi juures

Tarnija ja kliendi pikaaegse suhte korral on üldiselt teada nii tarbitavad tooted kui ka nende kogused. Sel juhul tasub avada kliendi juures robotladu.

Robot- ehk automaatladu tähendabki seda, et kolite teatud laovaru kliendi juurde ning tema saab toote sealt igal ajal ise kätte. Teie aga haldate ja jälgite robotlao protsesse samamoodi nagu oma põhilaos.

Kellele sobib?

Selline lahendus sobib hästi näiteks hulgimüüjatele, kes saavad hoida kliendile olulisi tarvikuid otse kliendi juures laos. Näiteks on Erply majandustarkvara kasutajate seas tööstusettevõtteid, kellele võivad varustamistõrked tuua tootmisvoo seisaku. Samuti on selliseid ettevõtteid, kelle töö käib ööpäevas kolmes vahetuses, ja see tähendab, et ka näiteks öösel, kui laomeister pole enam kohal, saab töötaja vajaliku vidina kätte. Ühesõnaga, robotladu tagab töökindluse.
 

Kuidas kasutada?

Kasutaja jaoks on Erply robotlao tööprotsess väga lihtne: kontaktivaba kiibi abiga avab töötaja ruumi või kapi ukse, valib välja toote ja paneb ukse kinni. Automaatlao kasutajateks saab määrata kindlad isikud, kellel on sellele ligipääs.
Samas ei ole lao seadmete kasutusvõimalused piiritletud kapi või ruumiga. Kaupu võib hoida ka riiulil – nii nagu otsustavad hankija ja klient. Kui on hea koostöö ja usaldus, siis mõistavad mõlemad ühtmoodi, et tooted on vastutaval hoiul seni, kuni need müüakse maha lõppkliendile.
 

 

Kuidas ladu arvet peab?

Laos olevad kaubad markeeritakse RFID-kleepsu või märgisega. Raadiokiibi luger tunneb laost võetava toote ära ning vormistab saatelehe, mis saadetakse lõppkliendile e-posti teel. Arveldusperioodi lõpus saab nii lõppklient kui ka kaupade müüja vaadata aruandeid robotlaost võetud toodetest – seda nii töötajate, vahetuste, tundide või päevade lõikes.
 

Kuidas lahendus toimib?

Robotlao puhul luuakse majandustarkvaras eraldi ladu ning määratakse toodete varunormid, et täiendada ladu vastavalt tarbitud kogustele. Automaatlaos vähenenud varude kohta annab Erply oma kasutajale pidevalt teada, nii et tarnija ei pea eraldi monitoorima, kui palju ja kuhu põhilaost kaupu saata ning milliseid tooteid põhilattu tellida.
Väljastuseks koostatakse transporditellimused üldjuhul elektrooniliselt XMLfailidena, mis on suurematel vedajatel standardiks.
Kokkuvõttes lihtsustab Erply automaatladu lõppkliendi jaoks oluliselt tööprotsessi, sest ära kaob keeruline tarneahela juhtimine: tootmisjuht > ostujuht > müügijuht > transport > kauba vastuvõtja.
 

Kuidas aitab Erply robotladu vältida tootmisseisakuid?

  • Tagab piisava laovaru ning vähendab olukordi, kus mõni tarvik saab laost otsa
  • Lihtsustab tellimisprotsessi või kaotab selle sootuks
  • Hankija hoiab toodet oma kulul kliendi juures
  • Väärtustab tööaega: töötaja ja kauba tuvastamine käib kiiresti
  • Vähenevad dokumendikäsitluse kulud (90%)
  • Kauba väljastamisel saadetakse saateleht ning perioodi lõpus koondarve
  • Kiireneb toodetega varustamine. Miinimum- ja maksimumnormid on hankija poolt määratud, kuid klient saab soovitusi anda
  • Laoseisudest ja nõudlusest saab ülevaate reaalajas
  • Toodete tarbimine, laoseisud ning nomenklatuur on B2B e-tellimiskeskuses jälgitav ning planeeritav

 

Vaata, kuidas toimib Erply tarkvara tööstusseadmete müüja Alas-Kuuli robotlaos:

https://www.youtube.com/watch?v=SM3Y_Xh1Ycs
 

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM