Iseteeninduskassa ja mobiilikassa – Erply kaks uut supertööriista

Iseteeninduskassa ja mobiilikassa on Erply uued projektid, mis on valminud paljude arendajate koostöös – meeskonnas said kõik kaasa rääkida ja kassade funktsionaalsust arendada. Seda on mõlema toote pealt ka näha. Tegemist on klientidele mõeldud uute lisavõimalustega, mis toetavad juba olemasolevat kassasüsteemi. Oma iseteeninduskassa ja mobiilikassa üle on Erply tiim eriti uhke.
 
Kassade märksõnad on: lihtne, õhuke, elegantne, mahult väike. Nende peamine idee on selles, et kasutaja saab neid pärast oma seadmesse laadimist kohe kasutama hakata. Kõik põhilised toimingud, mida ühelt kassalt oodata, teevad need suurepäraselt ära.
 
Iseteeninduskassa puhul on boonusena veel võimalus valida ise nuppude ja tausta värvi, fonte ning lisada logosid – et iga klient saaks teha brändingut ja seadistada kassa originaalseks ja ostjatele atraktiivseks.
 
Mida on vaja selleks, et Erply iseteeninduskassat ja mobiilikassat kasutada?
Mõlemad uued Erply kassad on iseseisvad arvutiprogrammid, mille saad alla laadida oma seadmesse. Tegemist on äärmiselt kasutajasõbraliku programmiga, mille suudab igaüks alla laadida ja tööle saada.
Iseteeninduskassa puhul on ainus nõue Chrome’i olemasolu arvutis. See töötab nii Windowsi kui ka Maci süsteemis.
Et kogu tooteinfo tuleb konkreetselt Erply kontolt, siis saavad ka neid kassaprogramme kasutada ainult Erply kliendid.   
 
Iseteeninduskassa
Kuna iseteeninduskassas tegutseb kaupluses ostja, mitte väljaõppinud teenindaja, siis on sellel kassal rida erilisi nõudeid: see peab olema lihtne ja loogiline ning kasutaja peab suutma sellega iseseisvalt hakkama saama.
 
Vaata videost, kuidas töötab Erply uus iseteeninduskassa:

 
Esiteks tegime hästi lihtsa disainiga kassaekraani, kus ostja ees on kolm jaotust:

  • kiirvalikutooted
  • toodete otsimine
  • ostunimekiri ehk tšekk

 
Erply iseteeninduskassas on võimalik otsida tooteid vajadusel ka manuaalselt, kuid põhiliselt tuvastatakse tooteid skänneriga, koodi piiksutades – ja see on ülilihtne. Kiirvaliku kaupade puhul käib seadistus täpselt samamoodi, nagu Erply kassasüsteemis tervikuna.
 
Probleemide korral (mis paratamatult võivad tekkida) on administraatori jaoks olemas eraldi vaade, kus saab vajadusel näiteks kassat häälestada, tšekilt tooteid eemaldada jm. Administraator on kindel kasutaja, kellel on oma PIN-kood ja kes saab selle abiga süsteemi sisse logida.
 
Kuna iseteeninduskassas ei ole kassapäeva alustamist ega sulgemist (näiteks kupüüride lugemist või raha deklareerimist), siis võib kassa ka ööseks lahti jätta. Loomulikult ei juhtu midagi, kui see kinni panna, sest kassale piisab vaid ühest korrast andmete sisestamisest, nii et see on käivitades kohe töövalmis.
Meie uuel iseteeninduskassal pole veel müügipiiranguga toodete/tootegruppide kontrolli võimalust (näiteks alkoholi või sigarettide ostja vanusekontroll), kuid ka selle funktsionaalsuse loomine on plaanis.
Kõik iseteeninduskassa tehingud talletuvad ka laos.
 
Mobiilikassa
Kuigi Erplyl on iPad’is kasutatav mobiilne kassa põhimõtteliselt juba ammu olemas, siis alles nüüd jõudis see ka tegelikult mobiili. Tegemist on täiesti uue tootega, mis on nullist üles ehitatud ja mille puhul võtsime arvesse just mobiiltelefonide võimekust ja võimalusi – see on disainitud vaid mobiiltelefonidele.
 
Vaata videost, kuidas töötab Erply uus mobiilikassa:

 
Esiteks on see süsteem kordades kiirem ja müüjale supertööriist. Teiseks toob see teenindaja tänavale, messile, välkpoodi, mis tähendab, et selle abiga saab laiendada jõuliselt oma äri haaret.
 
Mobiiltelefoni ekraanipind on piiratud, seepärast mõtlesime hoolega läbi, mida ja kuidas kuvada. Erply m-kassat saab mugavalt pöidlaga kerida ning seal avaneb kolm vaadet:

  • kliendid
  • dokument
  • tooted (ka laoseis)

Kogu vajalik info on kiiresti leitav. Lisaks töötab telefoni kaamera kui ribakoodilugeja, võimaldades tooteid hetkega skaneerida.
 
Mobiilikassas on erinevalt iseteeninduskassast võimalik lisaks kaardimaksetele ka sularahaga arveldada. Müügitšeki aga saab saata otse kliendi e-posti aadressile.
Meie uuel m-kassal on olemas ka ootel tehingu võimalus: teenindaja saab ka saalis olles müüa ning dokumendi vormistamine jõuab reaalsesse kassasse – tuleb salvestada müük ootel tehinguna ja see on hiljem leitav kassasüsteemist.
Kui sul on seadistatud väline kaardimakseterminal, siis ei nõua Erply mobiilikassa ka mingit erilist seadistamist. Praegu pakume me mobiilikassat iOSile, aga kohe on tulemas ka Androidi-põhine kassa.
 
Nii nagu Erply toodetele omane, saab ka iseteeninduskassale ja mobiilikassale rakendada funktsionaalsusi vastavalt kliendi soovile. Näiteks on Erply iseteeninduskassas olemas telefoninumbri järgi kliendi tuvastamise võimalus. Loomulikult täiendame me pidevalt programme edasi – meil on arendamisel offline-võimekus, samuti juba mainitud funktsionaalsuste täiendamine.
 
Mõlemad kassasüsteemid on kättesaadavad jaanuari lõpust. Küsi juba täna Erplyst uut iseteeninduskassat ja mobiilikassat!

Registreeru

Similar posts that might interest you

Lugege, kuidas jaemüüjad Erplyt kasutavad

Halda tootekataloogi, täida tellimusi ja kontrolli müüki Erplyga

Erply PIM